#ШахрайГудбай. «Грошові мули» або «дропи»
Передача банківської картки третім особам — це не підробіток, а потенційна участь у злочині. #ТиВцьому, навіть якщо думаєш, що в такий спосіб допомагаєш
Одна з нещодавніх гучних історій — приклад того, як навіть благородна мета може бути використана для шахрайських схем. Тож це серйозне нагадування: не передавайте свою картку або реквізити стороннім, адже в такий спосіб ви ризикуєте стати співучасником.
«Грошові мули» або «дропи» — люди, які за винагороду надають свої картки або рахунки в користування іншим. Вони відгукуються на пропозиції на кшталт «здати картку в оренду» чи «допомогти з переказами» і часто не підозрюють, що стають частиною злочинної схеми. А в цей час їхні картки або рахунки використовуються, наприклад, для шахрайства або нелегальних азартних ігор.
Як відрізнити пропозицію стати «дропом» від інших варіантів роботи?
Насамперед остерігайтеся підозрілих операцій, у яких:
в описі роботи зазначено, що потрібно переказувати гроші;
не описані конкретні професійні вимоги до претендента на роботу, немає переліку його обов’язків, крім переказів;
робота передбачає тільки онлайн-взаємодію з роботодавцем (без особистого спілкування);
пропонують високий дохід за мінімум зусиль — наприклад, витрачати до 10 хвилин на день, щоб заробляти до 10 тисяч грн на місяць.
Стати “грошовим мулом” — це не просто проблема з законом, це проблема моральності. Уникати участі в злочинних схемах — це відповідальний крок заради власної безпеки.
Не будь прикриттям для злочинців. Не ставай співучасником злочину!
Якщо отримав пропозицію стати “грошовим мулом” – повідом про це кіберполіцію. Також негайно звернися до банку та заблокуй рахунок.
Як не потрапити в пастку легкого заробітку, читай на сайті #ШахрайГудбай: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/.