Електронні петиції

Посилання на сторінку е-петиції Журавненської громади:

Рішення виконавчлгл комітету Журавненської селищної ради від 09.10.2023 року №209 "Про затвердження Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Журавненській селищній раді"

Електронна петиція – особлива форма колективного звернення громадян до Журавненської селищної ради  Стрийського району Львівської області (далі – Петиція), яка подається та розглядається відповідно до статті 231 Закону України “Про звернення громадян” та цього Порядку.

Громадяни можуть звертатися з Петиціями до Журавненської селищної ради Стрийського району Львівської області з урахуванням її повноважень, визначених Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, іншими законами України.

Реєстрація автора (ініціатора) електронної петиції на веб-сайті Петицій відбувається за допомогою електронної системи банківської ідентифікації або кваліфікованих е-підписів.

Електронна петиція подається в електронній формі, для чого автор (ініціатор) Петиції заповнює спеціальну форму. Електронна петиція повинна містити: прізвище, ім’я, по батькові громадянина чи представника групи осіб або назву громадського об’єднання (із зазначенням посадової особи), а також адресу електронної пошти (контактний номер телефону).

Ініціатор звернення в Петиції викладає суть порушеного питання, пропозицію щодо його вирішення, а в заголовку Петиції зазначає її короткий зміст.

Петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.

Після надходження електронної петиції її текст перевіряється на відповідність встановленим вимогам цього Порядку і вимогам Закону України «Про звернення громадян»  . Петиція, яка згідно висновку, відповідає встановленим вимогам, оприлюднюється на офіційному веб-сайті селищної ради та на веб-сайті Петицій протягом двох робочих днів з дня надсилання її автором (ініціатором)

У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам законодавства щодо електронних петицій оприлюднення такої електронної петиції на веб-сайті Петицій не здійснюється, про що не пізніше двох робочих днів з дня її надсилання  повідомляється автора (ініціатора) петиції.

Ініціатор, якому відмовлено в оприлюдненні електронної петиції, може виправити недоліки та подати цю петицію повторно.

Дата оприлюднення електронної петиції на веб-сайті Петицій є датою початку збору підписів на її підтримку.

Громадяни, які бажають висловити свою позицію щодо електронної петиції шляхом її електронного підписання, реєструються на веб-сайті Петицій за допомогою BankID або КЕП.

Електронна петиція, адресована Журавненській селищній раді, розглядається відповідно до статті 231 Закону України “Про звернення громадян” та цього Порядку за умови збору на її підтримку не менш ніж 100 підписів громадян протягом 60 календарних днів з дня оприлюднення електронної петиції.

Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як колективне звернення громадян відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, про що повідомляється автора (ініціатора) петиції.