Журавненська селищна рада
Львівська область, Стрийський район

З 1 травня 2025 року на території Львівської області розпочалась пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Дата: 05.05.2025 11:35
Кількість переглядів: 172

Фото без опису

На виконання протоколу Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 18.02.2025 № 1, Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин у Львівській області на 2025 рік, погодженого рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Львівській обласній військовій адміністрації від 24.12.2024 за №4 та затвердженого Держпродспоживслужбою 18.02.2025, наказу Держпродспоживслужби «Про організацію заходів з проведення весняної кампанії пероральної імунізації диких м`ясоїдних тварин у 2025 році» від 08.04.2025 № 270, враховуючи Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», та враховуючи складну епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин в Україні та області зокрема, Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області інформує, що на території Львівської області з 1 травня 2025 року розпочалась пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Розповсюдження принад здійснюється методом наземного розподілу на території польових та лісових угідь області поза територіями населених пунктів, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами. Загалом буде розповсюджено 346 000 доз вакцини (принад) із розрахунку 25 принад на 1 км2 на території області площею у 13 840  км2, злкрема  на території Стрийського району площею 2 314 км2

Вакцина має вигляд невеликих за розмірами поживних брикетів (принад). Зовнішня оболонка принад виготовлена із м’ясо-кісткового борошна, що має специфічний запах і приманює тварин на великих відстанях. Всередині принад розміщено желеподібну капсулу з антигеном вірусу сказу. На 21 день після поїдання принади у тварин формується імунітет проти сказу, який триває мінімум 1 рік.

ДОВІДКОВО

СКАЗ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, яке може вражати всіх теплокровних тварин (хворіють всі види домашніх, сільськогосподарських та диких тварин). Захворювання характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи і закінчується смертю (летально).

Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки – втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність, вдень з’являються в населених пунктах, в місцях випасу і утримання худоби, нападають на тварин, людей.

Основним джерелом вірусу сказу в Україні є лисиця червона, яка є найбільш масовим видом хижаків в Україні. Сказ підтримується там, де щільність червоної лисиці досягає більше однієї голови на 1000 га угідь. Хвора на сказ лисиця здібна за добу пробігати 10-15 км, контактуючи з безмежною кількістю різних видів тварин і, в першу чергу, з собаками, котами, худобою, яка утримується на пасовищах. А це, в свою чергу, збільшує кількість хворих на сказ свійських тварин та наближає сказ до людини.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ! 

Заходи з пероральної вакцинації спрямовані на забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо сказу тварин в області завдяки запобіганню поширення збудника серед диких м’ясоїдних тварин, тому у разі виявлення брикетів з вакциною прохання не руйнувати їх, не брати в руки, не переміщати на інші місця, а залишати привабливими для тварин.

Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень