На Львівщині створили безкоштовний мобільний застосунок – «Львівщина. Унікальний спадок»
Застосунок покликаний стати путівником для туристів, що бажають досліджувати історико-архітектурні пам’ятки регіону.
У додатку зібрано понад 450 об’єктів культурної спадщини та 20 туристичних маршрутів Львівщини.
Проєкт реалізувала ГО "Успішна Львівщина" за підтримки Український культурний фонд.
"Мета цього застосунку – збереження та популяризація культурної спадщини нашого регіону. Львівщина має близько 8 500 пам’яток, і ми прагнемо зробити їх доступними для кожного. Додаток є двомовним, тому ним можуть користуватися як українці, так і туристи з інших країн", – зазначив керівник проєкту Тарас Зозуля.
Додаток доступний для завантаження на Android та iOS і може працювати без інтернету – 95% контенту (опис пам’яток, маршрути та мапи) є офлайн.
Користувачі можуть отримати історичну інформацію, розташування об’єктів, години роботи, а також планувати свої подорожі через функцію «Пленер-улюблене». Для цього потрібно відібрати в нотатник об’єкти, які зацікавили і прокласти маршрут.
Окрім цього, у застосунку “Львівщина. Унікальний спадок” є модулі – погода і конвертер валют.
Окрім цінності для туристів, головний акцент у цьому проєкті – привернути увагу до неймовірної історичної та культурної спадщини регіону та зберегти її для наступних поколінь. Особливо у час, коли через російську агресію, усі пам’ятки культури та архітектури є під загрозою.
"Додаток фіксує пам’ятки архітектури, об’єкти культурної спадщини у час воєнного стану, коли є вірогідність втратити щось цінне з цього переліку. Зараз ми фактично творимо історію нового науково-популярного формату. Це коли у часи Середньовіччя малювали панорами чи картини своїх міст. А тепер кожен зможе мати у себе в кишені панорами міст у доступному форматі”, – пояснив експерт проєкту, голова Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України Микола Шеремета.
Завантажити додаток можна за посиланнями:
iOS: https://adw.st/y0
Android: https://adw.st/y1
Переглянути промоційний відеоролик про проєкт можна тут: https://www.facebook.com/share/v/i8ZWd6hCXiAYHhBg/