Виплати родинам військових у разі полону чи зникнення безвісти: Рада ухвалила важливий закон
Народні депутати підтримали в цілому законопроєкт № 11407, яким вносяться зміни до статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Згідно з документом, за військовими, захопленими в полон або заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або зниклими безвісти зберігається виплата грошового забезпечення до повного з’ясування обставин, але не більше ніж до дня виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.
Передбачається, що військовослужбовці зможуть самостійно визначити членів сім’ї, які отримуватимуть їхнє грошове забезпечення у разі потрапляння їх у полон або зникнення безвісти.
Для цього військовий має скласти особисте розпорядження, визначивши розмір частки таких осіб у відсотках, та передати його командиру військової частини або командиру підрозділу.
Згідно із законопроєктом, у разі полону та відсутності особистого розпорядження військовослужбовця грошове забезпечення виплачують: дружині (чоловікові); законним представникам малолітніх (неповнолітніх) дітей, дітям із числа осіб з інвалідністю з дитинства (незалежно від їхнього віку) або їхнім законним представникам і батькам військовослужбовців (окрім тих, хто отримує від військовослужбовця аліменти, а також батьків, які були позбавлені батьківських прав, за умови, що ці права не було поновлено). Таким особам грошове забезпечення виплачують рівними частинами, що в загальній сумі не перевищує 50% грошового забезпечення після здійснення встановлених законом відрахувань.
Дія цього положення не поширюється на військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини або дезертирували.