«Національний кешбек»: в Україні запустили бета-тестування програми для споживачів
З 2 вересня українці можуть реєструватись та в тестовому режимі отримувати 10% кешбеку за купівлю українських товарів. Максимальна сума виплат — 3 тис. гривень на місяць.
Щоб отримувати кешбек від держави, необхідно:
- Подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутись до відділення.
- Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватиметься кешбек. Наразі, це вже можна зробити через мобільні додатки та відділення таких банків: Приватбанк, Sense Bank, ПУМБ, А-банк, Глобус, Укрсиббанк, Акордбанк.
- Визначити картки, з яких будуть здійснюватись оплати за товари, і дати згоду на передачу даних про транзакції при купівлі товарів з вибраних карток. Персональні дані захищені;
- Оновити мобільний застосунок Дія.Там обрати сервіс Національний кешбек і там позначити картку для виплат кешбеку.
Після цього можна йти в магазин, який вже приєднався до програми «Національний кешбек», і робити покупки.
Кешбек вже доступний на 38 тисяч товарів від 600 локальних виробників. Серед них продукти харчування, ліки, одяг, побутова хімія і косметика, господарські товари, будівельні матеріали, меблі, іграшки і багато інших українського виробництва.
Кешбек нараховується на продукцію локальних виробників, що включені у програму, за виключенням підакцизної продукції (пальне, тютюн та міцний алкоголь).
На які товари поширюється кешбек детальніше можна дізнатися на сайті програми https://madeinukraine.gov.ua
Бета-тест триватиме близько місяця. В цей період можна надати свої пропозиції або зауваження для вдосконалення механізмів роботи програми через форму на сайті https://madeinukraine.gov.ua
Координатором програми Національний Кешбек виступає Міністерство економіки України. В реалізації проєкту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, Державна податкова служба України, Ощадбанк та уповноважені банки України і Урядовий контактний центр.
Технологічним партнером в реалізації програми виступає міжнародна платіжна система Mastercard. Операційним партнером проєкту є міжнародна компанія платіжних технологій Visa.
Міністерство економіки України