Участь у нараді щодо напрацювань стратегії збереження культурної спадщини Стрийщини

Дата: 27.06.2024 19:28

26 червня 2024 року у Гніздичівській громаді, на території Кохавинського монастиря святого Герарда відбулася виїзна нарада - зустріч з питань охорони культурної спадщини Стрийщини, яку провела Стрийська РВА за участю представників ЛОВА, 14 територіальних громад району, духовенства, науковців та краєзнавців по напрацюванню конкретних кроків у сфері культурної спадщини.

Участь у нараді взяв голова Журавненської селищної ради Василь Вітер та начальник відділу освіти, культури, молоді, спорту, туризму та охорони культурної спадщини селищної ради Роман Артемчук.

Головна мета заходу — довідатись більше про унікальні пам’ятки, культурні особливості кожної із 14 громад Стрийщини, аби спільно напрацювати оптимальну стратегію збереження та промоції культурної спадщини регіону.

Усі учасники наради мали чудову можливість обмінятися досвідом, проаналізувати проблемні питання, які стосуються охорони культурної спадщини.  У межах заходу відбулась презентація науково-популярного журналу «Наша спадщина». Також була можливість присутнім відпочити душею на цій сакральній гніздичівській землі та ще й побувати в єдиному в Україні Музеї Івана Виговського.

Такого роду зустрічі згуртовують й обʼєднують територіальні громади задля спільної мети - сфокусувати увагу громадськості на питанню охорони культурної спадщини та запровадити спільні кроки по її популяризації та збереженню.