19 травня – День пам’яті жертв політичних репресій
День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня.
Мільйони людей були страчені комуністичним радянським людиноненависницьким режимом у срср, розстріляні, вислані в Сибір, пройшли через в’язниці, табори і тюрми.
Радянська влада нищила всіх – від селян до інтелігенції. Лише за те – що були українцями.
Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинились сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 1930-х роках.
Один із трагічних символів тієї доби є київська Биківня – у Биківнянському лісі розташоване найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об’єкт спеціального призначення НКВС, де наприкінці 1930-х – у 1940-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих.
Методи дій совєцького тоталітарного режиму сотні тисяч сучасних українців в реальності побачили й відчули з початком великої війни в Україні, коли на її землю ступили окупанти. Спадкоємці СРСР використали мало не весь репресивний набір із часів комуністів – катування, масові розстріли, депортацію, переслідування тощо.
Та українці – нація нескорених, тож наш національний спротив не послабити, волю не зламати!
Світла пам'ять і шана тим, чиї життя обірвав або скалічив тоталітарний комуністичний режим, хто став жертвами репресивної політики правлячої верхівки колишнього радянського союзу і нинішнього путінського правління з неприйнятною для всього світу імперською ідеологією.