На Львівщині презентували Міжархівний пошуковий портал
5 січня 2024 року у Державному архіві Львівської області презентували новий цифровий ресурс на єдиній платформі «Міжархівний пошуковий портал».
Центральний державний історичний архів м. Львів (ЦДІАЛ) стане 5-им центральним архівом, який долучиться до пошукового порталу українських архівів, та 7-им архівом загалом, який долучився до цього проєкту.
Цей проєкт створений для того, щоб представити можливості Міжархівного пошукового порталу, ознайомити громадськість з інформацією про унікальні документи з історії західних областей України, зокрема Львівщини, які будуть розміщені на порталі.
Доступ до Міжархівного пошукового порталу: https://searcharchives.net.ua/
Довідково:
Серед оцифрованих копій архівних документів – колекція грамот на пергаменті, що містить левову частку найдавніших унікальних документів Національного архівного фонду України, фонди гродських і земських судів Руського воєводства XV–XVIII століть, метричні книги римо-католицького віросповідання Галичини XVII–XX століть, особові фонди визначних діячів України (митрополит Андрей Шептицький).
Міжархівний пошуковий портал створили за ініціативи і підтримки голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова та ПП «Архівні інформаційні системи». Це вдалося зробити у співпраці з 7-ма архівами, фонди яких вже можна знайти на порталі:
- Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України;
- Центральним державним архівом громадських об'єднань та україніки;
- Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України;
- Центральним державним історичним архівом України м. Київ;
- Центральним державним архівом м. Львів;
- Державним архівом Львівської області;
- Державним архівом Полтавської області.
У майбутньому планується залучити до порталу всі центральні та обласні архіви.
Також раніше з ПП «Архівні інформаційні системи» співпрацював Державний архів Львівської області: у 2023 році фонд «Міжнародний альянс із захисту спадщини в зонах конфлікту – ALIPH» надав Державному архіву Львівської області фінансову підтримку для оцифрування 150 тисяч аркушів найбільш потрібних користувачами документів, а саме: Фонд № 2 «Магістрат королівського столичного міста Львова» за 1919-1939 роки. Це саме той фонд, який зберігає інформацію про центральну забудову міста і є дуже популярним серед архітекторів, які відновлюють пам'ятки архітектури. Документи оцифрували завдяки співпраці з ПП «Архівні інформаційні системи». Після впорядкування та створення повнотекстового довідкового апарату (анотації, заголовки тощо) оцифровані справи будуть доступні на цифровому ресурсі Державного архіву Львівської області (орієнтовно у лютому цього року).
Джерело: ЛОВА