"Мистецькі передзвони Журавненщини" у Народному домі с. Сидорівки

Дата: 23.11.2023 12:44

19 листопада 2023 року в Сидорівському старостинському окрузі відбувся творчий звіт "Мистецькі передзвони Журавненщини" з нагоди 155-річчя заснування "Просвіти", у якому взяли участь народні колективи НД с. Сулятичі, Крехова, Сидорівки. Творчий відчит відбувся у НД с. Сидорівки. Гостинно прийняла всіх директорка НД Олеськів Наталія Степанівна.

Великою заслугою Наталії Степанівни є те, що вона створила кімнату-музей народного промислу зі старовинного побуту жителів села. Місцевий парох освятив музей і побажав, щоб діти і молодь успадкували від прадідів традиції і звичаї свого народу.

Перед початком заходу священик відправив панахиду за всіх убієнних.

Творчий відчит розпочав фольклорний ансамбль НД с. Сулятичі. У їхньому виконанні прозвучали старовинні пісні. Родзинкою їхнього відчиту став хореографічний колектив, чудовий виступ молодіжного квартету. Цікавим був фольклорний колектив с.Крехів, обрамлений художнім читанням директорки Кізюк Г.

Завершував творчий звіт фольклорний ансамбль НД с. Сидорівки. Цікавою формою вони обрали вечорниці, на яких виспівували призабуті регіональні пісні на різну тематику. Залучені до виступу були діти, молодь, які урізноманітнили захід.

Всі зійшлися в одному: "Народ для себе витворив Просвіту".

Слова щирої вдячності за велику проведену роботу в організації мистецького заходу по збереженню пісенної автентики рідного краю, старовинного ужиткового мистецтва висловлюють господині оновленого закладу культури - директорці філії КУ "Центр культури і дозвілля Журавненської селищної ради" с.Сидорівка Наталії Олеськів селищний голова Василь Вітер та керівник відділу освіти, культури, молоді, спорту, туризму та охорони культурної спадщини Журавненської селищної ради Роман Артемчук.

Відділ освіти, культури, молоді, спорту, туризму та

охорони культурної спадщини Журавненської селищної ради