Запрацював мобільний застосунок від ДПС "Моя податкова"

Дата: 04.10.2023 10:17

Запрацювала «кишенькова» альтернатива електронного кабінету платника податку – мобільний застосунок «Моя податкова».

Задум ДПС – дати громадянам простий і більш зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби.

Доступний як для Android так і для iOs

Вхід здійснюється з допомогою КЕП або Дія Підпис.

Які можливості ми отримали з новим застосунком?

•  перевірити адресу реєстрації та фактичне місце проживання
  •  отримати інформацію про об’єкти, які підлягають оподаткуванню
  •  переглянути стан розрахунків з бюджетом
  •  сплатити податки онлайн через платіжну систему. Також є можливість скористатися Google Pay чи ApplePay (комісія сервісу при цьому – 2%)
  •  замовити та отримати довідку про доходи
  •  подати податкову декларацію про майновий стан та доходи (поки доступно лише для отримання податкової знижки)
  •  перевірити справжність акцизної марки
  • через опцію «Пошук фіскального чека» - перевірити інформацію щодо продавця товару чи послуги
  •  скориставшись сканером QR коду, що міститься у застосунку, переконатися у дійсності фіскального чека.

Окрім цього, «Моя податкова» надає доступ для перегляду інформації з реєстру платників єдиного податку, зокрема для перевірки групи оподаткування платника.

Зручним є сервіс отримання повідомлень від ДПС прямо у застосунку. Окрім власне електронного листування з податковою, доступні і квитанції про прийняття звітності.

Не забули у ДПС і про нагадування користувачу щодо обов’язку сплатити той чи інший податок. ППР про нарахування податку надходитимуть через застосунок.

Якщо об’єктивно, то поки що функціоналу не так багато як в електронному кабінеті. Проте це лише початок. ДПС планує доповнювати та розширювати власний електронний сервіс. І запрошує активно брати участь у його тестуванні.