Щодо дерусифікації, декомунізації та деколонізації об’єктів культурної спадщини

Дата: 23.03.2023 20:02

У зв’язку із активним очищенням громадського простору від монументів та інших об’єктів, котрі були покликані закріплювати в Україні російські пропагандистські наративи Міністерство культури та інформаційної політики України разом із Українським інститутом національної пам’яті зібрали ключову інформацію щодо законодавчої рамки відповідних процесів, чинних станом на сьогодні, процедур та розподілу повноважень між органами місцевої та центральної влади у цих питаннях, яку було 3 червня 2022 року опубліковано на офіційному вебсайті міністерства.

Подаємо до відома громадськості роз’яснення Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту національної пам’яті стосовно чинних на сьогодні процедур демонтажу пам’ятників комуністичним і російським діячам та деяких інших аспектів очищення громадського простору від матеріального втілення російських наративів.