На Львівщині запрацював Консультаційний центр Омбудсмена з прав людини: куди та з яких питань звертатись

Дата: 13.12.2022 20:59

У громадській приймальні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області, що розташована у Львівській ОВА, відкрили Консультаційний центр Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Приміщення центру є дружнім до дитини, тут облаштована спеціальна окрема кімната з іграшками та іграми для дозвілля й розвитку.

До Консультаційного центру у Львівській ОВА можна звернутися за консультацією і допомогою з питань:

пошуку зниклих безвісти дітей;

повернення дітей, яких примусово вивезли на територію російської федерації або республіки білорусь;

повернення дітей, яких вивіз один із батьків під час воєнного стану;

соціальних і юридичних питань: щодо отримання свідоцтва про народження дитини, легалізації свідоцтва про народження, отриманого на непідконтрольній Україні території;

щодо заповнення заявок на пошуковому порталі «Діти війни» і супровід у подальшому;

допомоги у пошуку різних соціальних ініціатив, соціальної і медичної допомоги, допомоги у реалізації прав на освіту.

«Обласна військова адміністрація стала осередком допомоги, тож дуже важливо, що консультаційний центр з допомоги у пошуку дітей працюватиме саме тут. До цього процесу задіяні багато партнерів», – наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Консультаційний центр Уповноваженого ВРУ з прав людини працює у робочі дні з 09:00 до 18:00. Звернутися можна за телефоном Гарячої лінії Уповаженого ВРУ з прав людини – 0800501720.

За інформацією ЛОВА