Як не стати жертвою домашнього насильства
До 10 грудня триває всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», покликана привернути увагу суспільства до проблем подолання домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, захисту прав жінок.
У поліції Львівщини розповіли що потрібно робити, аби не стати жертвою домашнього насильства, як мінімізувати його наслідки, яка відповідальність передбачена законодавством за вчинення домашнього насильства та куди звертатись жертвам.
По-перше, якщо ви стали жертвою домашнього насильства, негайно повідомляйте про це у поліцію за номером 102 або в територіальні підрозділи.
Насильство не варто терпіти навіть на словесному рівні. Не дозволяйте себе ображати, принижувати від початку стосунків, не дозволяйте по відношенню до себе дій, які можуть надалі привести до фізичного насильства.
По-друге, правильно оцінюй ситуацію. Сімейні конфлікти відбуваються в межах будинку чи квартири, де немає можливості зовнішнього втручання. У разі загрози конфлікту треба вийти з дому — конфлікт на людях, як правило, стає менш напруженим. Якщо виникає загроза конфлікту (і як наслідок — насильства), спробуйте запросити людину, яка зменшить напруження, — наприклад, родича.
По-третє, будьте особливо обережними з п’яними. Часто домашнє насильство чинять нетверезі особи. У такому стані інколи агресивними стають цілком неконфліктні люди. Якщо ви бачите, що особа перебуває у стані сп’яніння, не з’ясовуйте з нею стосунків, не реагуйте на провокації, а намагайтесь заспокоїти та не робіть різких зауважень. Якщо зупинити конфлікт не вдається, спробуйте залишити приміщення: вийдіть в іншу кімнату, до сусідів, на вулицю.
По-четверте, насильник повинен знати, що обов’язково буде покараний! Йдеться про покарання як у вигляді громадських робіт, адміністративного арешту, так і позбавлення волі.
Нагадуємо, домашнє насильство буває фізичне, психологічне, емоційне та сексуальне.