Обережно, змії: основи домедичної допомоги

Дата: 19.07.2022 14:40

Більшість випадків укусу змії трапляються саме у літній період, коли плазуни виповзають погрітись на сонці.

Нагадуємо про основні правила, які варто знати, запланувавши прогулянку природою.

Перш за все подбайте за зовнішній вигляд. Взувайте надійне взуття та одягайте штани. Якщо змія кусатиме, то прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру. А взуття обов’язково повинне бути високим, аби прикривало оголені ділянки на нозі. Крім того, варто мати із собою палицю, щоб шарудіти нею у ділянках, де є густі кущі, аби перевірити, чи немає небезпеки.

При укусі змії не варто піддаватися панічним настроям. Хвилювання стимулює прискорення серцевого ритму, що сприяє швидкому проникненню отрути в кров. Необхідно дихати повільно і глибоко.

При укусі категорично не можна відсмоктувати отруту, накладати джгут, робити надрізи, припікати місце укусу, накладати пов’язки з маззю.

Після укусу може з’явитись слабкість, головний біль, задишка, запаморочення, нудота, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів, гіпотонія. Ступінь вираження симптомів залежить від кількості отрути, яка потрапила в організм, але смертельні випадки трапляються рідко.

У процесі надання першої медичної допомоги варто пам’ятати про основні речі:

- необхідно знерухомити постраждалу кінцівку. Для цього можна накласти шину, використовуючи підручні засоби, наприклад за допомогою двох гілок та пов’язки (замість бинта також можна використати шарф чи футболку). Важливо знати: що більше ми рухаємося, то швидше отрута поширюється тілом.

- до рани варто прикласти щось холодне. До слова, для цього існують спеціальні охолоджувальні пакети, які можна придбати в аптеці.

-  потрібно багато пити;

- якнайшвидше звернутися до найближчого медичного пункту, де лікарі нададуть всю необхідну допомогу.