Врегульовано механізм отримання документів про народження та смерть, факт яких встановлено у зоні бойових дій

Дата: 01.07.2022 13:51

1 липня ВРУ ухвалила закон щодо особливостей судового провадження у справах про встановлення факту народження або смерті в умовах воєнного чи надзвичайного стану та на тимчасово окупованих територіях (реєстр. № 7310).

Закон передбачає, що для встановлення факту народження або смерті особи на територіях, де через бойові дії українські лікарні й РАЦСи не можуть видати належні документи, родичі таких осіб можуть звернутися до будь-якого суду.

До суду подають будь-які документи й свідчення, що можуть підтвердити факт народження або смерті.

Судова процедура нетривала – такі заяви розглядають невідкладно. Також вона безкоштовна – без судового збору.

Рішення суду після ухвалення надсилають у РАЦС, де заявники одержують відповідні свідоцтва.

Команда Мінреінтеграції дякує парламенту за злагоджену співпрацю та швидке ухвалення закону.

За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій