До уваги фермерів! Сигналізаційне повідомлення
За існуючих гідротермічних умов повсюди у посівах озимих і ярих зернових культур спостерігається прогресування розвитку збудників септоріозу, темно-бурої плямистості, сітчастого гельмінтоспоріозу, ринхоспоріозу та інших плямистостей. У фазу завершення трубкування – поява прапорцевого листка – початок формування зернівки при 1% інтенсивності ураження рослин плямистостями, 3-5% септоріозу листя та піренофорозу повсюди проводять оздоровлення посівів біофунгіцидами (планриз, в.с., 2 л/га та ін.) у баковій суміші з тріазольними препаратами на основі пропіконазолу (бампер, КЕ, 0,5 л/га; тілт, к.е., 0,5 л/га), флутріафолу (імпакт 500, КС, 0,25 л/га), епоксиконазол + тіофанат-метил (рекс Дуо, к.е., 0,4-0,6 л/га), тебуконазол + тріадименол + спіроксамін (фалькон, КЕ, 0,6 л/га), або аналогів. Зокрема, рішення щодо оздоровлення зернових фунгіцидами слід приймати після обстеження посівів диференційовано щодо кожного поля.
В осередках зернових культур зростає чисельність і шкідливість злакових п’явиць, попелиць, цикадок,трипсів та інших сисних фітофагів. Ці фітофаги небезпечні ще й тим, що переносять вірусні та мікоплазмові хвороби зернових культур. Для попередження кількісних і якісних втрат врожаю пшениці, ячменю і за чисельності більше 10-15 попелиць на стебло при 50% заселених рослин під час трубкування – колосіння зернових культур; 50 трипсів на 10 помахів сачком; 0,5-1 личинок п’явиць на стебло, або 8-10% пошкоджених рослин; 2-4 клопів на кв.м – посіви колосових обробляють інсектицидами на основі тіаметоксаму (актара, к.с., 0,15 л/га), диметоату (данадим стабільний, к.е., 1,0-1,5 л/га; бі-58 новий, к.е., 1,5 л/га), хлорникотиніл + піретроїд (коннект, КС, 0,4-0,5 л/га), піретроїдів (вантекс, мк.с., 0,06-0,07 л/га; децис Профі, в.г., 0,04 кг/га; карате Зеон, мк.с., 0,15 л/га; фастак, к.е., 0,1-0,15 л/га) тощо.
При роботі з засобами захисту рослин необхідно дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни. Обробки інсектицидами проводять в тиху безвітряну погоду в ранкові та вечірні години. Не менше як за дві доби, про час та місце проведення обприскувань обов’язково попереджують голів ОТГ, старост, населення села та пасічників. На оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.
Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області