Відеопроєкт «Війна і міф»: найпоширеніші радянські та російські міфи про Другу світову війну

Дата: 07.05.2022 23:33

Український інститут національної пам’яті продовжує відеопроєкт «Війна і міф», який розвінчує найпоширеніші радянські та російські міфи про Другу світову війну і День перемоги. У попередні роки в межах циклу вже вийшло 5 відео, які можна переглянути на офіційному ютуб-каналі інституту.

Сьогодні інститут презентує новий ролик , який спростовує міф, що західна допомога за програмою ленд-лізу була незначною, і Радянський Союз міг перемогти у війні з гітлерівською Німеччиною і без допомоги союзників. Насправді підтримка СРСР за програмою «ленд-ліз» стала одним із вирішальних факторів перемоги. Союз отримував її вже з осені 1941 року. Допомога союзників відіграла вирішальну роль у битві за Москву. А знамениті льотчики-аси Червоної армії, як от Олександр Покришкін чи Амет-Хан Султан, літали на американських літаках. Сьогодні тема ленд-лізу знову актуальна для України, тільки тепер для відбиття російської агресії.

Найближчим часом цикл продовжать ролики, які спростують міфи про визволення України та що в Радянському Союзі після перемоги ніхто і ніщо не були забуті.

Цей та інші ролики з циклу у високій якості можна завантажити за посиланнями:

або

Виробництво відеоролика: Prosto production.

Над проєктом працювали: Зоя Бойченко, Тетяна Бойко, Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко.

Наукова консультація - Максим Майоров, Валентина Охлопкова.

Використано матеріали документальної фотовиставки "Lend-lease - зброя перемоги. Що замовчувала радянська пропаганда", підготовленої Громадською організацією "Корпус справедливості" за підтримки Українського інституту національної пам’яті.

У відео використано матеріали книги «Війна і міф: невідома Друга світова» за редакцією Володимира В’ятровича, Олександра Зінченка, Максима Майорова, а саме міф «Західна допомога за програмою ленд-лізу була незначною» (Ростислав Пилявець).

Росія, яка так старанно творила міф, що воювала без ленд-лізу і без України – зараз воює без ленд-лізу і проти України.

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

Джерело: Український інститут національної пам’яті