Журавненська селищна рада
Львівська область, Стрийський район

Шановні підприємці! Просимо за можливості виконувати свій податковий обов’язок та сплачувати єдиний податок

Дата: 28.03.2022 15:04
Кількість переглядів: 205

Фото без опису

На час війни та для післявоєнного стану розбудови країни потрібна нова податкова модель і Президент України підписав Закон України від 15.03.2022  №2120-IX  (законопроєкт 7137-Д) для підтримки українського бізнесу в умовах війни.

Закон містить кардинальні зміни щодо єдиного податку, зменшення ПДВ та акцизу на пальне, податкові стимули для великого бізнесу та благодійності.

Податки на пальне: Відтепер акциз на бензини, важкі дистиляти та скраплении? газ становить 0 євро за 1000 літрів. Ставку податку на додану вартість для ввезення пального знизили з 20% до 7%.

"Спрощенка" для всіх: Великий бізнес зможе скористатися спрощеною системою оподаткування та сплачувати єдиний податок. Для цього Законом на період воєнного стану для платників, що перебувають на 3 групі єдиного податку збільшено ліміт річного доходу з 7 млн 600 тис гривень до 10 млрд гривень, і немає обмежень щодо кількості працівників. Ставка становитиме 2% від обороту незалежно від виду діяльності (виняток становить діяльність, пов’язана з підакцизними товарами, гральним бізнесом, обміном валют та видобуток і реалізація корисних копалин, банки, страхові компанії, ломбарди ФОП, юрособи-нерезиденти та ін.). ПДВ на цей період не нараховуватиметься і не сплачуватиметься. Звітний період квартал, сплата помісячно до 15 числа. Заяву про перехід на спрощену систему з особливостями необхідно подати до 31 березня.

Податки ФОПів: ФОП 1,2 груп мають право не сплачувати єдиний податок. Ця норма є добровільною.   

Також ФОПи як на спрощеній, та і на загальній системі оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства звільняються від сплати ЄСВ за себе та за мобілізованих працівників. «Спрощенцям» 2,3 груп дозволяється не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників. Такі суми будуть сплачені з коштів держбюджету.

Протягом воєнного стану та 3 місяці потому штрафи та пеня з ЄСВ не стягується, а перевірки не проводяться

Ця норма стартує з 1 березня 2022 року і припиняє дію через рік після закінчення воєнного стану.

Податкові канікули та іпотека: Прибирається відповідальність за несвоєчасну сплату за споживчими кредитами. Крім того, до скасування воєнного часу плюс ще місяць заборонено виселяти із житла, придбаного в іпотеку, або продавати таке житло.

Благодійність: Благодійна допомога, надана учасникам бойових дій та особам, які живуть на території бойових дій, не оподатковується ПДФО. Також не оподатковується ПДФО вся нецільова благодійна допомога особам, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ.

Не є постачанням товарів та послуг випадки, коли товари та послуги передаються Зброи?ним Силам, теробороні чи урядовим структурам. Неприбуткові організації отримують податкову знижку 16% (замість 4% зараз) на пожертвування.

Плата за землю: з 24 лютого 2022 року до кінця 2022 року власники звільняються від сплати податку за землю, розташовану на територіях, де йдуть активні бої.

Також у 2022 році підприємства, які знаходяться на території активних бойових дій, не сплачують екологічний податок.   

Крім того, щоб наповнити бюджет, окремим законом Рада також суттєво збільшила рентну плату за видобуток копалин.

Подовжується дія ліцензій на підакцизну продукцію. Тобто не анульовуватимуться ліцензії, якщо не сплачено черговий платіж за ліцензію чи закінчився її термін. Обов’язки щодо сплати чергових платежів та продовження дії ліцензії протягом 30 днів після закінчення воєнного стану.

Разом із тим, може бути посилена відповідальність за відмову у можливості розраховуватися карткою. За порушення може бути передбачений штраф у 8 500 грн. Раніше представники уряду заявляли, що за умов воєнного часу доставка готівки ускладнена, а тому більшість соціальних виплат намагаються перевести у безготівкову форму, а банки докладають усіх зусиль, аби карткові платежі відбувалися безперебійно.

Щодо порушень застосування РРО (касових апаратів), то до завершення воєнного стану підприємці звільняються від санкцій за порушення закону про РРО. Єдиний виняток – порушення під час продажу підакцизної продукції, а саме пального.

Розширено часові рамки, в межах яких програмні РРО можуть працювати без підключення до інтернету. Санкції за порушення закону про РРО не будуть застосовуватися до завершення воєнного

 

Адміністрація Журавненської селищної ради розуміє, що ви, як суб’єкти підприємницької/господарської діяльності вправі скористатися вказаними змінами податкового законодавства в умовах війни. І в умовах запровадження воєнного стану в Україні до платників податків, у тому числі фізичних осіб – підприємців, не застосовуються штрафні санкції у випадку відсутності можливості своєчасно сплатити податки та збори до бюджету.

Але, оскільки на території Львівської області не ведуться активні бойові дії і Ви не припинили роботу, а активно продовжуєте працювати, просимо сплачувати до місцевого бюджету Єдиний податок.

Зменшення надходжень Єдиного податку від ФОПів 1 і 2 груп  та від зміни ставки платників 3 групи негативно вплине на структуру надходжень до бюджету Журавненської територіальної громади.

А з бюджету селищної ради необхідно оплачувати видатки по теробороні,  підтримки внутрішньо переміщених осіб, утримання соціальної сфери, сплачувати за енергоносії установ освіти, охорони здоров’я, культури тощо.

 

Шановні підприємці - платники єдиного податку першої та другої груп, у період дії воєнного стану просимо, за можливості, виконувати свій податковий обов’язок та сплачувати єдиний податок.

Нагадуємо, що ФОПи – платники єдиного податку першої та другої груп сплачують фіксовану суму єдиного податку щомісячно. Протягом року фіксовані ставки єдиного податку залишаються незмінними.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень