Уряд затвердив перелік товарів, дозволених для експорту в межах воєнного часу: що заборонили

Дата: 09.03.2022 10:59

До відома підприємств експортерів окремих видів продуктів: Уряд затвердив перелік товарів для ліцензування експорту. В департаменті агропромислового розвитку пояснили, як це працюватиме.

Уряд оновив перелік товарів, експорт яких потребує ліцензування, та перелік товарів, щодо яких обмежується експорт. Так, ліцензування необхідне для:

• пшениці і суміші пшениці та жита (меслин);
  • кукурудзи;
  • м’яса курей свійських;
  • яєць курей свійських;
  • олії соняшникової.

Для отримання ліцензії виробникам необхідно подати до Мінекономіки (meconomy@me.gov.ua, diravka@me.gov.ua) в електронному вигляді:

1. заявку на видачу безоплатної ліцензії за формою, затвердженою наказом Міністерства економіки України (реєстрація в  Міністерстві юстиції України від 06.10.2009 № 937/16953);
  2. лист-звернення щодо оформлення ліцензії (лист довільної форми, з проханням видати ліцензію);
  3. будь-який наявний документ, що підтверджує поставку (контракт тощо).

Запит опрацьовуватимуть не довше, ніж протягом 24 годин.

Висновок фітосанітарних сертифікатів можна буде отримати в будь-якій установі, де проводять відповідну експертизу.

Нагадуємо, що на час воєнного стану Уряд заборонив експорт: вівса, проса, гречки, цукру, солі, жита, великої рогатої худоби, м’яса та субпродуктів із ВРХ.

Стосовно інших товарів експорт відбувається у правому режимі мирного часу.