Сьогодні відзначаємо день народження Степана Бандери

Дата: 01.01.2022 12:00

Сьогодні, 1 січня, українці всього світу відзначають 113-ту річницю з дня народження політичного лідера Українського Руху Опору середини ХХ століття, провідника Організації Українських Націоналістів, Героя України Степана Бандери.

Степан Андрійович Бандера народився 1 січня 1909 року в родині священика з галицького села Старий Угринів, що поблизу Калуша.

Все своє життя він присвятив побудові Української Самостійної Соборної Держави.

Однаково жорстоко переслідувався російськими, німецькими і польськими окупантами. Був неодноразово ув'язненим.

Разом з Ярославом Стецьком став автором і проголосив Акт відновлення Української держави від 30 червня 1941 року, за що був відправлений до концтабору.

ОУН-Б, підрозділ Організації Українських націоналістів після її розколу, яку очолював Степан Бандера, стала засновницею Української Повстанської Армії.

У 1959 році вбитий у Мюнхені агентом радянських спецслужб Богданом Сташинським.

Степан Бандера - Герой, який став символом боротьби за визволення українського народу, символом народження сили, гідності, честі українського народу.

Ми сьогодні вшановуємо та пишаємось великим українцем, який своїм життям довів, що таке любити Батьківщину та боротись за справжню свободу для неї.

Слава Украні! Героям слава!