Чи має декларант підтверджувати джерела доходів під час подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації?

Дата: 22.12.2021 11:17

Жидачівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області відповідає, що декларант не повинен підтверджувати джерела своїх доходів. По суті, ДПС вірить декларанту на слово.

Нагадаємо, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається декларантом до Державної податкової служби України через приватну частину Електронного кабінету.

Платник податків, який бажає здійснити добровільне декларування, зможе заповнити декларацію, підписати її та надіслати до ДПС. Після цього декларація підлягає камеральній перевірці протягом 20 днів. Під час такої перевірки ДПС з’ясовує, чи дійсно існують задекларовані активи. Це стосується, зокрема, грошей у банках. Перевіряє, чи гроші знаходяться на рахунку, який був відкритий у рамках кампанії одноразового декларування, та правильність застосування ставок.

Якщо буде встановлено невідповідність даних, платника буде поінформовано про це та запропоновано виправити помилки.