Журавненська селищна рада
Львівська область, Стрийський район

Соціальна підтримка для малозабезпечених, які бажають започаткувати власний бізнес

Дата: 27.10.2021 15:00
Кількість переглядів: 215

Фото без опису

 З 1 січня наступного року в Україні починає діяти державна програма, завдяки якій малозабезпечені особи та безробітні в стані довготривалого безробіття отримають унікальну можливість розпочати власну справу. Механізми цієї програми були успішно апробовані в пілотному проекті «Рука допомоги», який був реалізований Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку в межах проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» у 2016-2019 роках. Тоді понад 230 довготривалих безробітних у трьох областях отримали безвідсоткову поворотну допомогу від держави на започаткування власної справи. Більше 90% з них успішно працюють і сьогодні.

   Проведений моніторинг засвідчив, що більшість новостворених завдяки цьому проекту підприємців вирішили свої невідкладні життєві проблеми – придбали або розширили житло, фінансують навчання дітей, вкладають частину прибутку у розширення бізнесу, закуповуючи нове обладнання, розширюють асортимент продукції та послуг тощо.

  Близько 30% учасників проекту повернули державі кошти допомоги достроково, за рахунок поточних доходів, інші – після завершення трирічного строку, на який допомога видавалась.

 За підсумками проекту держава замість малозабезпечених безробітних, яким щомісяця виплачувалась соціальна допомога, отримала платників податків, деякі з них створили нові робочі місця.

  Яскравим прикладом дієвості проекту "Рука допомоги" на теренах Жидачівщини стала успішна сім’я підприємців – Наталії Марковської та її чоловіка Петра, котрі завдяки проекту та посадовцям служби зайнятості назавжди попрощалася з незавидним статусом малозабезпечених і відкрили власну справу – виготовлення меблів. Для цього за кошти проекту було придбано необхідне обладнання – токарний станок, деревообробний верстат, пилку та інші інструменти. На даний час у п. Наталі працює три працівники за професією «комплектувальник столярних виробів».

 Завдяки участі у проекті «Рука допомоги» нині сім’я Марковських успішно займається улюбленою справою, їхня маленька мрія перетворилася у реальний бізнес: вони мають змогу реалізувати творчий потенціал і заробляти та дають можливість працювати і заробляти іншим.

 Тож бажаючим з початку року взяти участь у державній програмі буде запропонована допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн.) для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Вагома перевага цього механізму в тому, що допомогу можна повертати за рахунок сплачених у процесі підприємницької діяльності податків і соціальних внесків. Тобто, сума до повернення зменшуватиметься з кожним податковим платежем. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу буде не потрібно.

   Порядок надання допомоги затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 р. «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей».

  Очікується, що нова програма стане дієвим механізмом виводу довготривалих безробітних та інших отримувачів державної допомоги із стану бідності. Вона допоможе їм повернутися до активного соціального життя, а держава замість постійних виплат допомоги малозабезпеченим отримає податки від нових підприємців.

Жидачівська районна філія Львівського обласного центру зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень