Унікальний проєкт «Аrt Map Ukraine» - вишита карта України

Дата: 20.08.2021 19:13

Сьогодні, 20 серпня, напередодні святкування 30-ої річниці Незалежності країни у Львівській облдержадміністрації презентували унікальний проєкт – вишита карта України.

Проєкт, об’ єднав 70 маи?стринь з 20 областеи? Украі?ни, які створили вишиту рельєфну мапу нашоі? краі?ни. Також участь у вишиванні взяла учасниця з Ізраі?лю, що має украі?нське коріння.

Мета проєкту – об’єднати творчих людеи?, щоб створити щось спільне і дуже масштабне на рівні краі?ни, проявити свою любов та патріотизм, популяризувати дизаи?нерську вишивку та донести людям і?і? красу.

Долучились до презентації заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Ірина Гаврилюк, мисткиня Марта Стефура, та авторка культурно-мистецьких проєктів «Під Зорею Пінзеля» та «Натхненні Пінзелем» Івона Лобан.

«Україна готується до Дня Незалежності і в кожному куточку нашої країни з цієї нагоди організовують різноманітні, як культурні, так патріотичні проєкти. Сьогодні ми презентуємо унікальної краси роботу, яка показує нам, що українці вміють об’єднуватися, адже мисткині з 20 областей доклали зусиль, щоб вишити рельєфну карту України, використавши різні техніки. Усі охочі зможуть побачити на власні очі цю неймовірну роботу упродовж наступних днів у Львові. Наприклад, 24 серпня, мапу представлять у центрі міста, біля пам’ятника Тарасові Шевченку», - наголосив Олександр Кулепін.

Участь в проєкті взяла львів’янка Марта Стефура – дизаи?нерка прикрас, художниця, учасниця міжнародних виставок, лауреатка і переможниця міжнародних конкурсів, учасниця мистецьких проєктів, благодіи?ниця і меценатка.

За її словами, ця робота для кожної вишивальниці стала особливою по-своєму, бо усі намагались передати власні почуття, що для них означає Україна.

«Особливістю вишитоі? карти є фрагменти білого фону, на яких маи?стрині змогли передати символічні та патріотичні ідеі?. Також мапа містить у собі таємні послання, що вишивалися дівчатами на фрагментах ще до початку основних робіт: "Процвітаи?, моя Украі?на", "Ми єдині", "Крим - це Украі?на", "Борітеся - поборемо!", "Тобі не можна не цвісти ", "Ти в моєму серці" – ці та багато інших лозунгів та цитат наповнюють карту змістом зсередини», - зізналася Марта Стефура.

Унікальна карта Украі?ни буде експонуватись у Львові з 20 по 27 серпня. А 24 серпня, у День Незалежності України, під час урочистих святкувань, мапу покажуть біля пам‘ятника Шевченкові.

Довідково:

Вишита рельєфна мапа Украі?ни складається з 70 фрагментів розміром 10*10 см. Загальнии? розмір полотна - 70*100 см. У ній використали 40 різноманітних технік, а також більше ніж 40 видів матеріалів.

Організаторки і авторки проєкту «Art Map Ukraine»: Ольга Петлюк - дизаи?нерка прикрас, співвласниця бренду "Olivik jewelry" (м.Вінниця) Яна Кравець - художниця - ілюстраторка, графічна дизаи?нерка (м.Вінниця) Презентація у Львові відбувається за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігії ЛОДА та ГО «Артстудія Івони Лобан»

Джерело: Львівська обласна державна адміністрація