У разі наявності податкового боргу платник єдиного податку має перейти на загальну систему оподаткування

Дата: 11.08.2021 16:44

У Жидачівській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадують, що платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України у разі наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує суму, визначену абзацом третім п. 59.1 ст. 59 ПКУ, на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів..

Податкова вимога не надсилається (не вручається) податковим органом платнику у якого виник податковий борг, якщо загальна сума податкового боргу не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 59.1 ст. 59 ПКУ). Тобто, сума податкового боргу, наявність якого на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів зобов’язує платника єдиного податку перейти на загальну систему оподаткування, має перевищувати 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 1020 грн (60 х 17 грн).