Журавненська селищна рада
Львівська область, Стрийський район

Програма медичних гарантій 2021: спеціальні послуги для осіб віком 50+

Дата: 04.08.2021 15:31
Кількість переглядів: 248

Фото без опису

  Медичні послуги за програмою медичних гарантій закуповуються відповідно до потреб пацієнтів. Зокрема в рамках ПМГ 2021 передбачено спеціальні послуги для осіб  старших 50 років. Вони  можуть попередити проблеми зі здоров’ям, які з віком з’являються частіше. Пройти щорічну комплексну діагностику - чек-ап. Виявити на ранніх стадіях серйозні захворювання та вчасно почати лікування. А також контролювати перебіг хронічних захворювань.

Первинна медична допомога

За рекомендаціями фахівців Всесвітньої організації охорони здоров’я, людям, старше п’ятдесяти років, необхідно контролювати основні показники свого здоров’я. Не забувати дотримуватися основних профілактичних заходів допоможе сімейний лікар або терапевт, з яким укладено декларацію. Зміни в системі охорони здоров’я дали пацієнтам, насамперед, можливість вибору – свого сімейного лікаря, кращого медзакладу та рівний доступ до лікування.

На сьогодні понад 12 млн людей віком 50+ обрали свого лікаря та уклали з ним декларацію.  Серед загальної кількості - близько 7,5 млн жінки та понад 4,7 - чоловіки.

Cаме сімейний лікар вчасно розпізнає загрозу здоров’ю пацієнта, зважаючи на чинники ризику та спадковість, допоможе виявити і контролювати хронічні захворювання, призначить профілактичні обстеження, своєчасно спрямує на консультацію до вузького спеціаліста чи направить на проведення діагностичних інструментальних досліджень. Окрім того, за рецептом свого лікаря пацієнти мають можливість отримувати ліки від хронічних хвороб, зокрема від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, безоплатно або з незначною доплатою. Мова йде про Державну програму реімбурсації «Доступні ліки». Відколи ця програма перейшла в адміністрування НСЗУ і пацієнти отримують ліки виключно за електронним рецептом, що є більш зручним, адже рецепт на ліки пацієнт може отримати навіть не відвідуючи свого лікаря, а лише зателефонувавши йому. Програма «Доступні ліки» дозволяє пацієнту лікуватись без істотних витрат на ліки. А це є дуже важливим для людей старшого віку. З початку року, понад 1,5 млн пацієнтів 50+ скористалися перевагами програми реімбурсації.

Спеціалізована медична допомога

Програма медичних гарантій чітко визначає перелік послуг, які надаються пацієнтам безоплатно на спеціалізованому рівні. Єдиною умовою для їх безоплатного отримання є направлення лікаря.  

НСЗУ акцентує свою увагу на пріоритетних послугах Програми медгарантій, зокрема, на лікуванні інсульту та інфаркту, а також обстеженнях для ранньої діагностики онкозахворювань.

В Програмі медгарантій передбачено 6 інструментальних досліджень для виявлення таких захворювань - мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопіяІ лікар, зважаючи на вік пацієнта, чинники ризику, спадковість може направити його на таке дослідження. Для пацієнта воно також є безоплатним.

Отже, у рамках програми медичних гарантій передбачено весь спектр медичних послуг, які потрібні людям віком 50+, аби підтримувати своє здоров’я у належному стані. 

Джерело: Національна служба здоров'я України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень