Домашнє насильство: як діяти, якщо ви стали свідком насильства

Дата: 19.07.2021 11:55

Як діяти, якщо ви стали свідком насильства ?

1. Підійти до потерпілої особи і вдати, що ви знаєте її. Це допоможе переключити увагу кривдника. Якщо кривдник пішов, запропонуйте допомогу особі, яка зазнала насильства (запропонуйте воду, викликати лікаря, зателефонувати рідним або у відповідні служби тощо);

2. Зробити кривднику зауваження. Якщо кривдник не відреагує на зауваження, за можливості, зняти все на камеру;

3. Викликати поліцію та стисло описати ситуацію;

4. Якщо життю чи здоров’ю постраждалої особи загрожує небезпека, викликати швидку допомогу.

Що робити, якщо ви стали свідком домашнього насильства ?

Обов’язково відреагуйте, не залишайтесь осторонь! Від цього може залежить життя потерпілої особи.

1. Не розпитуйте деталей, не намагайтеся з'ясувати “причини” насильницької поведінки з боку кривдника. Це може викликати до Вас недовіру зі сторони потерпілої особи. Вислухайте потерпілу особу та підтримайте.

2. Поговоріть особисто з потерпілою особою. Спокійно запитайте, чи потрібна їй будь-яка допомога і дайте їй зрозуміти, що вона може вам довіряти і будь-коли звернутися до Вас за допомогою.

3. За необхідності, разом зателефонуйте до відповідних служб або “гарячу лінію” 15-47 / 0 800 500 335;

4. Придумайте “кодове” слово або сигнал на випадок розпалу домашнього насильства.

Джерело: Міністерство соціальної політики України