Опанувати цифрові навички допоможе національна онлайн - платформа з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта»

Дата: 15.07.2021 10:18

Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути. Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн - платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта». Вона доступна в мережі Інтернет за посиланням.

На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітні серіали. Зокрема на порталі функціонують освітні серіали для батьків "Безпека дітей в інтернеті", для підлітків "Про кібербулінг для підлітків", для школярів і підлітків діє програма - "Вступ: діджитал-маркетинг для школярів та студентів".

Також Міністерство цифрової трансформації запустило на порталі «Дія.Цифрова освіта» оновлений національний тест на цифрову грамотність — Цифрограм 2.0.та 3 спеціалізовані тести для вчителів, держслужбовців та медиків.

У тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами:

1. Основи комп’ютерної грамотності

2. Інформаційна та медіаграмотність — вміння працювати з даними.

3. Створення цифрового контенту.

4. Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.

5. Безпека у цифровому середовищі.

6. Вирішення технічних проблем — навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.

Кожен, хто бажає зможе перевірити свій рівень цифрових навичок завдяки тесту Цифрограм 2.0