Журавненська селищна рада
Львівська область, Стрийський район

Верховна Рада перезапускає агрострахування: суть Закону в поясненні департаменту АПК Львівської ОДА

Дата: 12.07.2021 10:11
Кількість переглядів: 348

Фото без опису

 На засіданні 1 липня 2021 року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою». Документ №5104 підтримало 311 народних депутатів.

 Законом врегульовано механізм надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції та вимоги до учасників ринку страхування сільськогосподарської продукції.

 Договір страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою передбачає страхову виплату сільськогосподарському товаровиробнику у разі настання страхового випадку, а саме: (втрати, пошкодження) застрахованих посівів (посадок), загибелі (недобору, недоотримання) застрахованого врожаю, загибелі (втрати, вимушеного забою, вимушеного знищення, травматичного пошкодження або захворювання) застрахованих сільськогосподарських тварин, що належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або на іншій законній підставі, а також причиною недоотримання (втрати) сільськогосподарським товаровиробником майбутньої користі - очікуваного прибутку (доходу) від реалізації вирощеної, відгодованої, виловленої, зібраної, виготовленої ним первинної (без вторинної обробки та переробки) сільськогосподарської продукції за період її окупності.

 Державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції полягає в наданні з державного бюджету сільськогосподарським товаровиробникам грошових коштів у вигляді відшкодування до 60% вартості страхового платежу (страхової премії).

 Законом скасовується положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий Пул та уточнюються повноваження Нацбанку як органу, що здійснює нагляд за страховою діяльністю.

 «В умовах змін клімату актуальність страхових ризиків в аграрному секторі зростає щороку. Впровадження нового закону дозволить мінімізувати витрати виробників на відновлення врожаю, сільськогосподарських тварин, матеріально-технічної бази та іншого внаслідок непередбачуваних природних обставин», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман.

Джерело: Львівська обласна державна адміністрація


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень