В Україні запрацювали електронні листки непрацездатності

Дата: 15.06.2021 11:31

За результатами спільної роботи Мінсоцполітики, МОЗ, Мінцифри, Національної служби здоров’я України, Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування України розпочато процес видачі електронних лікарняних на підставі сформованих закладами охорони здоров’я медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Електронний лікарняний формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності, який формує та веде Пенсійний фонд України на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність.

Відтепер на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України в особистих кабінетах роботодавець та застрахована особа матимуть інформацію щодо відкритого електронного лікарняного, зокрема номеру лікарняного, дати відкриття та закриття.

При цьому роботодавець має можливість бачити листок непрацездатності вже в перший день його відкриття закладом охорони здоров’я.

Варто зазначити, що ані Пенсійний фонд, ані роботодавець не матимуть можливості знати діагноз хворого.

Запровадження електронного лікарняного:

• спрощує бюрократичні процедури оформлення тимчасової непрацездатності;
  • унеможливлює зловживання під час обігу листків непрацездатності;
  • дозволить виключити суб’єктивні помилки при оформленні лікарняних;
  • скорочує час від оформлення до нарахування допомоги;

Із червня по серпень в Україні діятиме перехідна модель впровадження е-лікарняних — громадяни України матимуть можливість отримати як електронний, так і паперовий листок непрацездатності А з 1 вересня цього року всі медзаклади мають формувати їх в електронному вигляді.

Про формування та оплату електронних лікарняних можна ознайомитися у інфографіці Фонду соціального страхування України.