З 19 квітня ФОПи та наймані працівники з "червоних" зон зможуть подавати заявки на виплату 8 тисяч гривень державної допомоги

Дата: 15.04.2021 11:15

З 19 квітня фізичні особи - підприємці та наймані працівники з «червоних» карантинних зон зможуть надсилати заявки на отримання 8 тисяч гривень допомоги від держави у зв’язку з карантином.

Уряд затвердив список сфер діяльності, в яких ФОП і наймані працівники можуть претендувати на державну допомогу. Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2021 р. № 329.

Заявку на державну допомогу можна буде оформити винятково в електронній формі через портал або застосунок «Дія».

Як отримати виплати через портал «Дія»

• Зареєструватися або авторизуватися, якщо особа вже зареєстрована, в кабінеті громадянина на diia.gov.ua. за допомогою електронного підпису або BankID.
  • У розділі «Послуги» обрати «Одноразова матеріальна допомога ФОП та найманим працівникам».
  • Портал перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду на відповідність умовам отримання допомоги.
  • Необхідно підтвердити поточне місце роботи.
  • Ввести номер банківського рахунку за стандартом IBAN.
  • Перевірити та надіслати заповнену заяву.
  • Очікувати повідомлення про нарахування виплат.

Як отримати виплату через застосунок «Дія»

Для цього необхідно завантажити додаток, авторизуватись та обрати розділ «Послуги», натиснути на «Одноразову допомогу». Система перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду. Далі потрібно ввести номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN та очікувати сповіщення про опрацювання заяви.