Механізм і напрями підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства у 2021 році

Дата: 12.04.2021 12:44

Постановою КМУ від 10 березня №185 затвердили “Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства” у новій редакції.

Упродовж 2017-2020 років фінансову підтримку з державного бюджету в сумі 92,1 млн грн. отримали 78 суб’єктів господарювання Львівщини.

У 2021 році передбачається  підтримка галузі у таких розмірах і за такими напрямами:

- до 80% вартості - компенсація за придбання садивного матеріалу;

- до 50 % понесених витрат - компенсація спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення, нового будівництва та реконструкції холодильників, цехів переробки та об’єктів із заморожування продукції придбання технологічних ліній для товарної обробки і переробки продукції;

- до 30% вартості - компенсація за придбання техніки, механізмів та обладнання для садівництва (зокрема, іноземного).

У поточному році один сільгоспвиробник за цією програмою може розраховувати на фінансову підтримку до 60 млн грн. (з урахуванням пов’язаних з ним осіб).

Рішення Уряду також надає можливість сільськогосподарським виробникам у 2021 році отримати державну підтримку для часткової компенсації витрат понесених у 2019-2020 роках за виконані роботи в галузі садівництва, виноградарства і хмелярства.

Більш детально з “Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства” можна ознайомитись за посиланням.