A A A K K K
для людей із порушенням зору
Журавненська селищна рада
Львівська область, Стрийський район

Закон №1072: роз’яснення щодо порядку та механізму врегулювання податкового боргу

Дата: 06.05.2021 17:11
Кількість переглядів: 409

  Фото без опису

 Жидачівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області у рамках співпраці з представниками бізнесу вкотре інформує, що Законом України від 04.12.2020 №1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Закон № 1072), який набрав чинності 10 грудня 2020 року (опублікований у виданні «Голос України» 09.12.2020 р.) передбачено наступні зміни.

 Збільшено суму податкового боргу, відносно якої застосовуються заходи стягнення з 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на 10.12.2020 - 1020 гривень) до 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на 10.12.2020 - 3060 гривень).

 Податкова служба не буде направляти боржнику до зазначеної суми податкового боргу податкові вимоги та застосовувати заходи стягнення. Також майно боржників не буде передаватися в податкову заставу у разі, якщо загальна сума податкового боргу не перевищуватиме 3060 гривень.

  Законом № 1072 передбачено також списання податкового боргу, загальна сума якого за усіма податками і зборами не перевищує 3060 гривень у будь-якого платника податків, крім платників, що перебувають у процедурі банкрутства, та платників, які мають податковий борг по митних платежах.

  Змінами передбачено можливість прощення фінансових санкцій. Для цього платнику податків необхідно звернутись до контролюючого органу за місцем обліку його податкового боргу із заявою в довільній формі про намір скористатись зазначеною нормою Закону №1072 та забезпечити протягом шести місяців з дня набрання чинності зазначених законодавчих змін погашення грошовими коштами основної суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/ відстроченням), що виник станом на 1 листопада 2020 року, та своєчасну і у повному обсязі сплату поточних податкових зобов’язань.

 Передбачено також відстрочення податкового боргу, яке надається платникам податків - фізичним особам, у тому числі самозайнятим особам, у яких станом на 1 грудня 2020 року загальний розмір податкового боргу (у тому числі штрафні санкції, пеня та проценти за користування розстроченням/ відстроченням) у сумі, що не перевищує 6 800 гривень.

  Відстрочення такого податкового боргу буде здійснюватись без укладання окремого договору із платником податків, адже у пункті 12 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, прямо передбачено, що норми статті 100 ПКУ для цього випадку не застосовуються. Тобто, жодних додаткових документів подавати не потрібно.

Звертаємо увагу, що відстрочення надається без нарахування процентів за користування відстроченням.

 У разі погашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу не пізніше визначеного строку (29 грудня 2021 року) штрафні санкції і пеня на такі сплачені відстрочені суми не застосовуються та не нараховуються.

  Якщо платник податків достроково сплатив відстрочений до 29 грудня 2021 року податковий борг, то він повідомляє контролюючий орган про таку дострокову сплату шляхом надсилання листа у довільній формі.

 Разом із тим, у випадку непогашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу до настання визначеного строку, а також у разі її погашення після 29 грудня 2021 року штрафні санкції і пеня на відстрочені суми, що залишаться непогашеними, будуть нараховуватися у загальному порядку згідно з вимогами ПКУ

Щоб скористатись вище зазначеними правом, в зв’язку з внесеними змінами платнику податків необхідно звернутись з відповідною заявою довільної форми до контролюючого органу, де обліковується такий податковий борг.

 Зазначену заяву платник може подати як у паперовому вигляді (особисто звернувшись до контролюючого органу або надіславши листа), так і  електронному вигляді через приватну частину Електронного кабінету - https://cabinet.tax.gov.ua/.

 Якщо загальна сума податкового боргу станом на 1 грудня 2020 року перевищує 6 800 гривень або якщо із заявою звернувся платник податків, що не підпадає під дію Закону № 1072, контролюючий орган надсилає такому платнику податків у місячний строк відмову у наданні відстрочення у довільній формі.

 

Начальник Жидачівської  ДПІ ГУ ДПС у Львівській області            Володимир ГРЕБІНЬ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень