З нагоди Дня пам’яті та примирення ветерани й учасники бойових дій отримають щорічні разові виплати

Дата: 23.04.2021 14:34

Як повідомляє департамент соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації, з нагоди Дня пам’яті та примирення ветерани й учасники бойових дій отримають щорічні разові виплати, які цього року Кабінет Міністрів України збільшив у порівнянні з попереднім роком.

Відповідно до постанови Уряду від 8 квітня 2021 року №325 «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2021 році передбачено у таких розмірах:

• особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

- I групи - 4421 грн;
     - II групи - 3906 грн;
     - III групи - 3391 грн;

• учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, - 1491 грн;
  • особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 4421 грн;
  • членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 966 грн;
  • учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 612 грн.

Виплата грошової допомоги здійснюється через відділення поштового зв’язку за місцем проживання або банківські установи. Особи, які не отримають грошову допомогу до 5 травня 2020 р., мають право звернутися за нею до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня 2021 року.