Журавненська селищна рада
Львівська область, Стрийський район

Збережи довкілля – не пали суху траву

Дата: 30.04.2025 08:37
Кількість переглядів: 93

Фото без опису

Всеукраїнська екологічна ліга розпочинає всеукраїнську природоохоронну акцію «Збережи довкілля – не пали суху траву». Метою акції є привернення уваги громадськості до небезпеки спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків, а також популяризація екологічно безпечних способів їх утилізації. 

Експерти зазначають, що спалювання рослинних залишків є дуже небезпечним для довкілля та здоров’я людей, оскільки:

  • у тліючому без доступу кисню листі, виділяється бензопірен, що може викликати в людини ракові захворювання. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин;
  • спалювання листя призводить до зниження родючості ґрунту, адже вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми;
  • на природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхніх частин їх коріння;
  • це спричиняє масову загибель комах, птахів, дрібних тварин;
  • при спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки.

Долучитись до акції може кожен!

Закликаємо проводити роз’яснювальну роботу серед знайомих, сусідів – поширюйте інформацію про шкідливість спалювання листя та альтернативні способи утилізації.

Всеукраїнська екологічна ліга наголошує, що випалювання стерні, пасовищ, листя та інших рослинних залишків є НЕЗАКОННИМ і тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність!

Адміністративна відповідальність.

Відповідно до статті 77-1 КУпАП штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища складає:

для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 -6120 грн);

для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 — 21420 грн).

Кримінальна відповідальність.

Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом караються:

штрафом від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 до 15300 грн);

або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років;

або позбавленням волі на той самий строк.

Діймо разом на захисті довкілля!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень