Вітаємо нашу «Прогресивну партію молодих журавнівських туристів краєзнавців» з І місцем у ХІІ обласному зльоті юних туристів-краєзнавців

Дата: 30.05.2024 20:10

23 - 26 травня 2024 р. на туристичній базі «Карпати», що на Сколівщині, проходив ХІІ обласний зліт юних туристів-краєзнавців активістів руху учнівської молоді «Моя земля - земля моїх батьків».

У змаганнях взяли участь шість дуже вмотивованих, розумних та ерудованих команд з Журавненської ТГ, Хирівської ТГ,Лопатинської ТГ, Червоноградської ТГ та Бібрської ТГ.

Зліт включав 3 види програми:

• Конкурсна програма - «Візитівка команди та «Туристсько-краєзнавча вікторина».

• Творчі майстерні - де учасники презентували науково-дослідні роботи з географічного, екологічного, історичного краєзнавства та фольклору і етнографії.

• Туристсько-краєзнавчий експедиційний маршрут, який включав в себе практичні завдання, де команди могли проявити себе не лише як дослідники, а й як практики!

У загальнокомандному заліку саме наша «Прогресивна партія молодих журавнівських туристів краєзнавців», команда дуже класних, розумних, енергійних та ініціативних учнів виборола почесне 1 місце!

Отже, переможці зльоту:

• 1 місце - команда «Прогресивна партія молодих журавнівських туристів краєзнавців» Журавнівської територіальної громади.
  • 2 місце - команда «Стривігор» Хирівської територіальної громади.
  • 3 місце - команда «Лілея» Лопатинської територіальної громади.

Юні туристи-краєзнавці команди «Прогресивна партія молодих журавнівських туристів краєзнавців», які здобули почесну перемогу:

• Сорока Роман,
  • Ковалишин Христина,
  • Гишпіль Магдалена,
  • Романів Данило,
  • Бака Поліна,
  • Пітула Маркіян,
  • Попович Андрій,
  • Федоляк Вікторія.

Протягом довгого періоду вони тренувалися, вчилися, натхненно працювали, досліджували ще недосліджені куточки рідного краю. І це все для того, щоб ще більше донести іншим про наше чудове Журавно та його околиці, про неймовірних людей, які тут жили,т ворили і виборювали нам наше життя.

Конкурсна програма складалась з «Візитівки», «Туристсько-краєзнавчої вікторини»; захист краєзнавчо-дослідницьких робіт, які діти писали напередодні з науковими керівниками; туристсько-краєзнавчий маршрут, який містив і екологію, географічне та історичне краєзнавство, геологію, археологію, етнографію та фольклор, технічні етапи з розділу пішохідного туризму…

Особистий результат маємо за краєзнавчо-дослідницькі роботи:

- Сорока Роман - 1 місце (історичне краєзнавство «Юрко Кремінь-провідник молодіжної підпільної організації ОУН «Месники»)

- Пітула Маркіян - 2 місце (екологія «Особливості та закономірності поширення омели білої на деревних насадженнях селища Журавно»)

- Бака Поліна - 2 місце (археологія «Таємниці древніх поселень: археологічні дослідження сіл Которино і Старого Села Журавненської громади»

- Гишпіль Магдалена - 4 місце (етнографія і фольклор «Весняно-обрядова пісня Журавенщини»)

- Ковалишин Христина - 4 місце (географічне краєзнавство «Водна мережа Журавенщини: від джерел до річок»)

Доклали максимум зусиль до підготовки команди до змагань і  вчителі Журавнівського КЗЗСО школа - ліцей:

• Андріана Малик, Руслан Залецький - були поряд всі місяці підготовки і пліч-о-пліч у 3 дні змагань;
  • Руслана Пітула, Ірина Гишпіль, Андріана Малик - працювали з роботами екології, етнографії, археології.

Увесь час команда відчувала також підтримку від директорки Журавнівського КЗЗСО школа - ліцей Надії Цибак.

Фінансову підтримку команді надав відділ освіти, культури, молоді, спорту, туризму та охорони культурної спадщини Журавненської селищної ради.

Щиро вітаємо нашу чудову команду і бажаємо подальших досягнень та успіхів!

За інформацією Журавнівського КЗЗСО школа –ліцей