A A A K K K
для людей із порушенням зору
Журавненська селищна рада
Львівська область, Стрийський район

До уваги мешканців Журавненської громади! Розпочинається проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Дата: 29.03.2024 20:16
Кількість переглядів: 265

Фото без опису

  Повідомляємо про те, що згідно протокольного рішення №14 від 21.03.2024р. Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Стрийській РДА в Стрийському районі розпочинається проведення кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

 Визначена та затверджена площа, що підлягає охопленню кампанією, в межах :Журавненської селищної територіальної громади складає 186 кв. км.

  Розповсюдження вакцини проводитиметься шляхом ручного розкладання принад з вакциною за межами населених пунктів на узліссях, узбіччі доріг, біля річок, сільськогосподарських угіддь. При цьому будуть застосовуватись спеціальні принади із антирабічною вакциною для диких м'ясоїдних, які безпечні для людей та інших тварин.

 Звертаємось до мешканців Журавненської громади з проханням з порозумінням відноситись до даного заходу та при виявленні приманок — не брати їх руками, не переносити та не руйнувати.

 Сказ – небезпечна інфекційна хвороба, на яку можуть хворіти теплокровні тварини (коти, собаки, сільськогосподарські та дикі тварини). В дикій природі сказ поширений серед лисиць, вовків, єнотів, куниць, борсуків, кажанів.

 У хворих на сказ тварин змінюється поведінка. Дикі тварини втрачають страх, наближаються до людської оселі, нападають на домашніх тварин або на людей. Хворі домашні тварини можуть бути неспокійними або пригніченими, відмовляються від їжі та води, кусають, дряпають хазяїв, нападають на інших людей.   Хворі на сказ тварини небезпечні вже до початку прояву захворювання. Ось чому небезпечними можуть бути навіть здорові на вигляд тварини. Збудник сказу (вірус) знаходиться в слині хворої тварини.  Небезпечними можуть бути не тільки укуси, але й заслинення та подряпини. З місця пошкодження по нервовій тканині вірус просувається до головного мозку, де вражає важливі життєві центри, що призводить до загибелі.  У тварин прихований період захворювання триває 7-8 днів (у людини – до 1 року).

 Необхідно уникати небезпечних контактів з дикими та бездоглядними тваринами. Важливо виконувати Правила утримання тварин: вигулювати собак тільки на повідках, в намордниках, у сільській місцевості – тримати на прив’язі або у вольєрах


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень