Відбулося чергове засідання осередку фахівців психологічної служби Журавненської громади
Напередодні Всесвітнього дня доброти та Дня толерантності, у кабінеті практичного психолога Журавнівського комунального закладу загальної середньої освіти школи-ліцею Галини Рібун, відбулося чергове засідання осередку фахівців психологічної служби Журавненської громади.
Голова психологічної служби пані Галина наголосила, що роль та значення системної діяльності психологічної служби в освіті, особливо у кризовий для дітей, батьків/опікунів, педагогів час, важко переоцінити. Основними завданнями, які є на часі перед усіма практичними психологами освітніх закладів нашої громади - є надати фахову допомогу, мотивувати до навчання, до праці та надихнути на плани і мрії усіх учасників освітнього простору.
За участю головного спеціаліста відділу освіти, культури, молоді, спорту, туризму та охорони культурної спадщини Журавненської селищної ради Вікторії Савків розглядалися питання роботи в умовах війни та вплив війни на розвиток дітей дошкільного та шкільного віку. Учасниками засідання розглядалися способи збереження ментального здоров'я учнів та надання психосоціальної підтримки батькам/опікунам та педагогам.
Нашим дітям життєво необхідне психологічне розвантаження у період війни, вони потребують особливого піклування, адже відчувають тривогу, паніку та страх дорослих. Постійний стрес, який не знаходить виходу, може призвести до вкрай небажаних наслідків:
- втрати контролю,
- вибухів гніву,
- нападів страху,
- серйозних психологічних розладів.
Тому, вкрай необхідно надавати допомогу у формуванні навичок стресостійкості та вмінь зниження тривоги і психоемоційного напруження, спричинених надскладним для держави періодом протистояння країні-агресору.
Одним із важливих напрямків роботи є просвітницька діяльність у сфері популяризації ненасильницької моделі поведінки і дорослих, і дітей, поважного ставлення один до одного, проявів добросердечності, милосердя та емпатії у побуті, у професійній діяльності, у навчанні, у соціумі. Саме це є суперресурсними засобами прояву справжнього патріотизму, методами реальної допомоги у наближенні мирного часу та відновленні сильної держави.
І на завершення. Тільки завдяки спільній роботі практичних психологів, що виконують свої функції у закладах освіти, стане можливим повне виконання завдань діяльності психологічної служби, що зазначені у Положенні про психологічну службу системи освіти України та інших нормативних документах.