Найбільш фінансово спроможні громади Львівщини: підсумки першого кварталу 2023 року

Дата: 25.04.2023 17:04

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, позиції громад у рейтингу суттєво відрізняються.

Так, минулого року Львівська громада посідала 1 місце, Пустомитівська – 2, Кам’янка-Бузька – 3, Великомостівська – 4, Славська – 5.

За підсумками першого кварталу поточного року найбільш фінансово спроможними громадами області стали Новояворівська, Яворівська, Львівська, Солонківська, Івано-Франківська.

На цю ситуацію суттєво вплинули зміна структури джерел доходів, значне підвищення грошового забезпечення військових, правоохоронних органів тощо – зазначають у департаменті фінансів Львівської ОВА.

До слова, бюджети територіальних громад наростили дохідну частину загального фонду за відповідний період минулого року на 2 млрд грн або на понад 40 відсотків. Це свідчить, що громади володіють значними фінансовими ресурсами й відповідними повноваженнями для забезпечення якісного функціонування всіх галузей бюджетної сфери, які надають послуги населенню.

Аналізуючи видатки, найбільші витрати на одного мешканця у бюджеті Яворівської громади - 7613,4 грн, Солонківської – 7261,8 грн, Славської – 6468,3 грн, Новояворівської – 6410,8 грн, Івано-Франківської – 5596,7 грн, а найменша у Добромильській - 1314,6 грн, Новороздільської – 1345,6 грн, Меденицької – 1526,2 гривень.

У бюджеті Яворівської громади також найнижча частка видатків на утримання апарату управління - лише 3 відсотки (у першому кварталі минулого року – 9,6 відсотка) , а найбільша в Ралівській - понад 50 відсотків.

При цьому, Новояворівська громада - лідер з найменшої частки видатків заробітної плати у загальному обсязі видатків - лише 22,8 відсотка, а в Добросинсько-Магерівській - понад 80 відсотків.

Наприкінці рейтингу опинились Підкамінська, Добромильська, Добросинсько-Магерівська, Хирівська, Рудківська, Судововишнянська, Ралівська, Стрілківська, Журавненська територіальні громади.

Детальніше з рейтингом можна ознайомитись за посиланням:

За інформацією Львівської ОВА