Кабмін змінив розміри грошової допомоги для осіб з інвалідністю внаслідок війни, в’язнів концентраційних таборів, учасників бойових дій та інших категорій населення

Дата: 02.06.2022 19:33

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2022 № 540 “Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” від 7 травня 2022 року № 540 затверджено Порядок використання коштів та встановлено розміри відповідної щорічної разової грошової допомоги в умовах воєнного стану.

Відтак особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, отримають допомогу в залежності від групи інвалідності, а саме:

• I групи – 4 421 гривню;
  • II групи – 3 906 гривню;
  • III групи – 3 391 гривню.

Учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та колишні неповнолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також діти, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, –
1 491 гривні.

Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 4 421 гривню.

Члени сімей загиблих і дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, а також члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України – 966 гривень.

Учасники війни та колишні в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особи, яких було насильно вивезено на примусові роботи, діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 612 гривень.

Зазначеним вище категоріям осіб відповідну щорічну разову грошову допомогу виплачуватимуть у червні разом з пенсійними виплатами за поточний місяць.