У жовтні пенсіонери Львівщини віком 75-80 років отримають підвищені пенсії

Дата: 05.10.2021 19:01

Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області проведено перерахунок пенсій  громадянам віком 75-80 років.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2020 № 849 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році та в подальшому” (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 № 127 “Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році”) з 1 жовтня 2021 року особам, яким виповнилося 75 років до досягнення 80-річного віку до пенсії встановлено щомісячну компенсаційну виплату у розмірі до 400 гривень.

Компенсаційну виплату отримають пенсіонери, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік (10340,35 гривень).

Крім того, для громадян віком 75-80 років, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та мають страховий стаж не менше 25 років чоловіки та 20 років жінки, пенсійна виплата не може бути меншою, ніж 2500 гривень.

Щомісячна компенсаційна виплата особам, які отримують пенсію та яким виповнилося 75 років до досягнення 80-річного віку після 1 жовтня 2021 року, встановлюється і виплачується з дати досягнення ними зазначеного віку.

Перерахунок проведено за матеріалами пенсійних справ без звернення до органів Фонду області.

Підвищені розміри пенсій в жовтні отримають 58 248  пенсіонерів Львівщини, яким виповнилося 75 років.

Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області