Журавненська селищна рада візьме участь у експериментальному проєкті Міністерства соціальної політики України
Журавненська селищна рада в термін до 1 жовтня 2021 року подаватиме до Національної соціальної сервісної служби необхідні документи на участь у експериментальному проєкті Міністерства соціальної політики України з організації в територіальних громадах соціальної роботи із сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах. Питання участі Журавненської територіальної громади у цьому проєкті розглядалося на засіданні виконавчого комітету селищної ради 16 вересня.
Даний проєкт - це реальна можливість забезпечити мобільність фахівців із соціальної роботи громади та підвищити рівень їх кваліфікації.
Проєкт реалізується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 № 817 «Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації в територіальних громадах соціальної роботи із сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах».
Метою проєкту є підвищення ефективності роботи з виявлення сімей та дітей, які перебувають у скруті, надання їм комплексу соціальних послуг, спрямованих на подолання складних життєвих обставин, мінімізацію їх наслідків, запобігання потраплянню дітей в заклади інституційного догляду.
Згідно із ним, з 1 грудня 2021 року проводитимуть апробацію інтегрованої моделі соціальних послуг і деяких видів державної допомоги, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу сім’ї.
Участь у проєкті можуть брати сільські, селищні, міські ТГ, в яких:
- введено посади фахівців із соціальної роботи та забезпечено проведення ними соціальної роботи;
- визначено потреби населення у соціальних послугах;
- утворено комунальний заклад, який проводить соціальну роботу і надає соціальні послуги (центр соціальних служб, центр надання соціальних послуг тощо), та забезпечено його діяльність або здійснено закупівлю соціальних послуг для населення у надавача соціальних послуг недержавного сектора;
- у відповідному місцевому бюджеті передбачено кошти для надання соціальних послуг;
- у програмі соціально-економічного розвитку відповідної території визначено показники ефективності соціальної роботи (збільшення кількості виявлених сімей та дітей, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах; охоплення соціальними послугами не менше ніж 85 відсотків виявлених сімей та дітей; збільшення частки сімей та дітей, охоплених послугою із соціального супроводу, до загальної кількості сімей та дітей, охоплених соціальними послугами; зменшення кількості повторно виявлених сімей та дітей).
Пілотний проєкт буде тривати до 1 вересня 2023 року.
Фахівці із соціальної роботи тих громад, які візьмуть участь у експериментальному проекті та /або апробації:
- отримають необхідні транспортні засоби та планшети, необхідні для виконання соціальної роботи;
- пройдуть навчання щодо організації соціальної роботи та надання соціальних послуг.