Журавненська селищна рада
Львівська область, Стрийський район

З 1 травня запроваджено дію річних тарифів на природний газ

Дата: 19.04.2021 10:25
Кількість переглядів: 331

Фото без опису

    З 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року запроваджено дію річних тарифів на природний газ відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 07.04.2021 №572 «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП».

Що зміниться для побутових споживачів природного газу в роз’ясненнях департаменту ПЕК.  

Передумови для введення «річного тарифу»?

Однією із головних причин запровадження річного тарифу є уникнення та захист споживачів від цінових коливань на природний газ упродовж року.

Як мають працювати річні тарифи?

Усі постачальники мають в термін до 25 квітня висвітлити на своїх сайтах інформацію про ціну ресурсу, що постачатиметься в рамках річного тарифу. Тоді споживач матиме змогу порівняти ціни усіх постачальників та обрати кращий варіант для себе. Перехід на річний тариф відбудеться автоматично. Термін дії річного тарифу не залежить від початку користування тарифом. Навіть якщо споживач перейшов на нього в серпні чи жовтні, тариф все одно діятиме до 30 квітня. Оплата за спожитий природний газ у річному тарифі буде помісячною. Механізм розрахунків із постачальником при цьому не зміниться.

Чи може постачальник змінити ціну запропоновану в річному тарифі?

У період дії річного контракту ціну можна буде змінювати лише у бік зменшення. Збільшувати ціну у порівнянні з тою, яка буде встановлена станом на 25 квітня поточного року, буде неможливо.

Чи можна відмовитись від річного тарифу?

У разі якщо споживачеві не підходить запропонована постачальником річна ціна, споживач має право відмовитись від річного тарифу та сповістити про це діючого постачальника. Зробити це можна по-різному: надіслати листа на юридичну адресу постачальника, надіслати електронного листа, залишити заяву у мобільному застосунку постачальника або ж у інший спосіб, який передбачає ідентифікацію споживача.

Який тариф діятиме якщо відмовитись від річного?

Передбачається можливість змінювати річний продукт на будь-який інший, що буде пропонуватися постачальником (це можуть бути місячний тариф, квартальний тариф, або будь-який інший, який буде пропонувати постачальник).

Також варто зазначити, якщо абонент відмовиться від річного тарифу, але за деякий час захоче повернутися до нього, то постачальник має право (але не зобов’язаний) відмовити споживачеві у повторному приєднанні до такого тарифу.

Чи можна змінювати постачальника в період дії річного тарифу?

Річний тариф ніяк не впливає на право споживача змінювати постачальника природного газу. Якщо споживача не влаштовують вартість річної пропозиції, щомісячні тарифи, якість обслуговування чи інші чинники, він, як і раніше, може змінити постачальника.

Якою може бути річна ціна?

Кожен постачальник повинен сам визначити прийнятну ціну залежно від ринкових умов. Якою вона буде, спрогнозувати важко, але зрозуміло, що річна пропозиція буде середньою між низькими літніми цінами та високими зимовими.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень