БУДЬМО ОБЕРЕЖНИМИ З ВОГНЕМ У ЛІСІ!

Дата: 19.03.2021 12:41

Ліси – національне багатство України. Це знає кожен. Та статистика свідчить, що кожного року в нашій державі виникають тисячі лісових пожеж, які знищують кілька тисяч гектарів лісу. Завдані ними збитки обчислюються мільйонами гривень. На боротьбу з лісовими пожежами залучаються значні сили.

Причинами виникнення пожеж є недбала поведінка людей з вогнем, порушення правил пожежної безпеки та природні явища. Та, відомо, що 90% пожеж виникає з вини людини.

Рівень пожежної небезпеки для лісів зумовлений, в основному, не стільки природо-кліматичними факторами, як соціальними. Особливо це стосується лісів, що примикають до сільськогосподарських угідь, де щовесни та щоосені люди випалюють суху траву. У нашій місцевості саме ВИПАЛЮВАННЯ ТРАВИ на полях, ланах та приватних городах  призводить до поширення вогню до лісів, при цьому, гине жива флора та фауна на площі у кількадесят га в межах 1-го району (в більшості це зайчики, полівки та куріпки).

Лісівники ДП «Стрийський лісгосп», просять усіх дотримуватися правил пожежної безпеки у лісі, а саме:

• не проводити спалювання минулорічних трав поблизу лісових масивів;
  • не розкладати в лісі вогнищ в місцях, не відведених для цієї мети;
  • не викидати в лісі запаленні сірники і недопалки;
  • не заїжджати  у ліс автотранспортом в місцях, заборонених для проїзду та стоянки машин.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!!! Порушення будь-якої з цих вимог може призвести до пожежі в лісі.

При виявленні лісової пожежі зробіть все, щоб її погасити. Якщо ви не змогли зробити цього самі, то повідомте про пожежу в лісництво та пожежну охорону за телефоном 101.

Працівники державної лісової охорони сподіваються на розуміння з боку громадян.

НАГАДУЄМО!!! За порушення вимог правил пожежної безпеки в лісі винні будуть притягуватись до відповідальності згідно з діючим законодавством.

Інженер з охорони та захисту лісу

ДП «Стрийський лісгосп»