Відбулась планова семінар - нарада з питань організації та здійснення заходів з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки на території Журавненської селищної ради
24 лютого в Журавненській селищній раді відбулася планова семінар - нарада з питань організації та здійснення заходів з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки на території Журавненської селищної ради.
У нараді взяли участь: керівництво селищної ради, старости, керівники підпорядкованих установ, керівники освітніх, позашкільних та дошкільних закладів та представники з числа Стрийського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області - полковник служби цивільного захисту ШТЕФАН Віталій Петрович, заступник начальника районного управління- начальник ВЗНС Стрийського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області, полковник служби цивільного захисту ГИРОВИЧ Володимир Миронович, заступник начальника районного управління-начальник ВПР Стрийського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області, підполковник служби цивільного захисту ТУЛІН Юрій Вікторович, начальник ВЦЗ Стрийського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області, заступник начальника ВЦЗ Стрийського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області підполковник служби цивільного захисту ВЕНЧУР Віталій Іванович.
Віталій ШТЕФАН та Володимир ГИРОВИЧ довели до відома присутніх про зміни внесені в ч.2 ст.19 Кодексу цивільного захисту України щодо повноважень органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту, Закону України № 2750-IХ від 16.11.2022 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони», вимог Постанови КМУ № 564 від 17.07.2013 року «Порядок функціонування добровільної пожежної охорони», частини 1 пункт б ст. 97 Земельного кодексу України, ст. 77-1 КУпАП. Також ознайомили учасників наради про зміни внесені до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо дотримання інженерно – технічних заходів цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки під час планування та забудови територій.
Наголошено про відповідальність за спалювання сухої трави, листя, стерні, пасовищ та іншої природної рослинності. Відповідно до статті 77-1 КУпАП передбачено штраф від 3060 грн до 6120 грн для громадян, від 15300 грн до 21420 грн на посадових осіб.
З метою запобігання виникнення пожеж в населених пунктах розташованих біля лісових масивів, екосистемах, лісових пожеж, випалювання сухої рослинності на сільськогосподарських угіддя, вирішено: .
- активізувати роз'яснювальну роботу серед підприємств, установ, організацій різних форм власності та населення щодо дотримання вимог пожежної безпеки та природоохоронного законодавства, заборони спалювання на сільгоспугіддях, присадибних ділянках і приватних територіях залишків рослинності, сухої трави та сміття;
- провести розчищення від сухої трави та сухостою ділянок місцевості, що прилягають до населених пунктів і потенційно небезпечних об'єктів, та розташованих уздовж доріг;
- підвищити контроль за станом пожежної безпеки в рекреаційних зонах, відведених для відпочинку громадян;
- вжити невідкладних заходів щодо ліквідації тимчасово утворених і стихійних сміттєзвалищ в природних екосистемах;
- організувати із залученням засобів масової інформації проведення роз'яснювальної роботи серед населення щодо правил поведінки у пожежонебезпечний період та недопущення розпалювання вогню в місцях, прилеглих до лісових масивів і лісопаркових зон.
Наголошено про дотримання вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту та забезпечення контролю за фондом захисних споруд цивільного захисту та готовністю його об’єктів до використання за призначенням.
Також обговорено питання організації проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи через консультаційні пункти громади щодо мінної безпеки та правил поведінки у разі виявлення ВНП шляхом розміщення в засобах масової інформації і місцях масового перебування людей друкованих, аудіо - та відеоматеріалів пов’язаним із поводженням з ВНП.